Bybelskool

Chris van Wyk

Ek is gemeenteleraar by Somerstrand gemeente, Port Elizabeth. My passie in die lewe is om God bo alles te dien en gelowiges in geloofsvorming te begelei. I am pastor at Summerstrand congregation, Port Elizabeth. My passion in life is to serve God above all and to lead believers in faith formation.

Comments (2)

 • Avatar

  Hanlie Cronjé

  |

  Dr van Wyk
  Die ring van Worcester, 7 gemeentes, het vanaf eerskomende Sondag 40dae oor Filippense.
  Ons het die stof op die webwerf afgelaai. Ons sal dit baie waardeer indien u enige bykomende stof het wat ons as inspirasie gebruik. Sterkte en sën op u werk. vallei groete

  Reply

  • Avatar

   Chris van Wyk

   |

   Ek is juis dié naweek besig om ‘n boek oor Filippense te finaliseer wat ek, Frederick Marais, en Nico Simpson skryf met die oog op die Lydenstyd volgende jaar. Daar sal waarskynlik ook ‘n preekreeks daaroor met PowerPoints verskyn vir gebruik dieselfde tyd.
   Die stof by Bybelskool.com is natuurlik ook gratis beskikbaar: https://www.bybelskool.com/category/filippense/.
   Ons het wel die eerste kwartaal 2012 ‘n reeks oor Filippense in die gemeente van Somerstrand – met die oorhoofste titel: Die Gees van Christus verander ons gemeente … – gehad waarna julle sou kon kyk. Daar is 9 preke (1 kan ek nie nou opspoor nie) en 10 Kleingroepstudies:

   Reply

Leave a comment

Onlangse kommentaar

Prontuit die Waarheid